1.1.2020PF 2020

náhled: PF 2020

31.12.2018PF 2019

Ať je pro všechny rok 2019 plný nových sil, nadějí, pozitivní energie a lásky. Přeji hodně úspěchů osobních i pracovních, nejen v hudbě. Ale hudba je lék. heart Srdečně zdravím a děkuji za přízeň. Ariana Marie 

náhled: PF 2019

26.12.2017PF 2018

Všem přeji hezké sváteční dny a připojuji své hudební PF 2018 - společnou píseň s kytaristou Jaroslavem Novákem. Jde o pracovní nahrávku, ale snad potěší i vás. wink Přeji hodně úspěchů, lásky, krásné energie a radosti do roku 2018 !

https://www.youtube.com/watch?v=sFGwTrmUQ24l

    Srdečně zdraví Ariana Marie Tomsová
 

 

náhled: PF 2018

23.12.2017

Ze srdce přeji všem příjemné prožití kouzla Vánoc, klidu, lásky a společných chvil s vašimi nejbližšími. Ariana Marie  

náhled:

26.11.2017

Podzim byl pro mne hudebně aktivní, i když jsem se nečekaně musela obejít bez skvělé korepetitorky Aleksandry, která je v zahraničí. Přínosné pro mne bylo i dnešní pořízení videonahrávky - pracovního snímku, při příležitosti secvičování nového repertoáru. Video bude do konce roku zveřejněno.


27.7.2017

Léto mne vždy nějak inspiruje a nabádá ke zpívání. Hodiny zpěvu a korepetice sice nejsou tak časté, ale věnuji se praktickým cvičením téměř každý den. Je vhodná doba k učení se textů árií a písní zpaměti. smiley Dbám stále na celkovou harmonii těla a ducha, je to pro klasický zpěv velmi důležité, takže praktikuji dechová cvičení, k čemuž mi pomáhá Taoistický Čchi-kung a meditace. I vám všem přeji krásné, harmonické léto. angel


25.4.2017

Od začátku letošního roku se stále věnuji převážně hudbě, i když hudební zážitky občas prokládám pečením koláčů, ale spíše jen pro radost a pro přátele. Co se hudby a zpěvu týče, je to pro mne každodenní práce a i nadále pracuji na odborných korepeticích s Aleksandrou. Pěvecké konzultace mne moc baví, neboť opět pracuji s paní Martinou Bauerovou, která mi předávala své zkušenosti už na Mezinárodní konzervatoři v Praze před šesti lety a také pracuji nově se skvělou sopranistkou Yukiko Kinjo, se kterou jsme si též „padly do noty.“  wink

Přidávám hudební ukázku z korepetice ze zkušebny Národního divadla v Praze, kterou natočil Martin J. Polák. Všem moc děkuji za podporu a za „umělecké souznění.“

https://www.youtube.com/watch?v=ClOk75g58nc             


31.12.2016PF 2017

Děkuji všem, kteří mne v tomto roce obohatili svými poznatky a zkušenostmi nejen v hudbě, ale i v životě. Těším se na další setkávání, na nové úkoly, nové výzvy, příležitosti... I vám přeji úspěšný rok, ať máte co nejvíce důvodů k radosti, těšte se ze svých, byť zdánlivě sebemenších osobních vítězství. Srdečně Ariana

náhled: PF 2017

24.12.2016

POŽEHNANÉ, KLIDNÉ A RADOSTNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY plné krásné hudby a milých setkání všem ze srdce přeje Ariana

https://www.youtube.com/watch?v=FF2JveQqVFM&feature=share

Nakonec se na poslední chvíli ještě podařilo natočit můj vánoční klípek jako přání pro vás, snad potěší. Velice děkuji všem, kteří mi vyšli vstříc a sdílí se mnou mé hudební aktivity. Je to pro mne důležité a moc si toho vážím. smiley  Děkuji za přízeň.


29.11.2016

V měsíci říjnu a listopadu jsem se věnovala zpěvu i cukrářskému řemeslu současně. Celkem se mi vše podařilo propojit, včetně hodin zpěvu. Jen korepetic bylo málo, protože má skvělá kamarádka a korepetitorka Aleksandra byla se Státní operou na dlouhém zájezdě v Japonsku. V té době také Tomáš Janoška vytvořil další krásnou, vkusnou aranž na mou vánoční píseň, ale bylo velmi málo času na přípravu, takže zůstalo u jedné zkušební nahrávky. Věřím, že tuto skladbu uvedeme s kvartetem na některém koncertě v příštím roce.


4.10.2016

Celé léto jsem se věnovala hlavně italštině. Je to krásný a potřebný jazyk ke zpívání operních árií. Cítím z něj jakousi svobodu, volnost pohybu.. Ve studiu pokračuji i nadále a moc děkuji za perfektní odborné vedení svému pedagogovi Filipovi Timingeriu. Miluje italský jazyk asi jako paní doktorka Marie Kronbergerová, jejíž práce si velmi vážím a vůbec jí samotné jako „krásného“ člověka. Nesmírně mne pomohla s překlady a správnou výslovností staroitalských textů.

Dále samozřejmě pokračuji s pedagožkou paní Pavlou Zumrovou, která na každé hodině zpěvu potěší mou duši plným probuzením hlasu a životním optimismem. Velmi důležitá je pro mne i denní práce s TAO technikami (nejen dechu) pro klid mysli a soustředění se. Zde děkuji za dlouhodobé odborné vedení a podporu paní Tatianě Filippové, zakladatelce TAO centra v Praze. Paní Tatiana je instruktorkou mezinárodního TAO systému Mistra Mantaka Chia.

V neposlední řadě můj velký dík patří Alexandře. Spolupracujeme spolu již rok. Alexandra Borodulina je takové „ztělesnění hudby“ a na její přísné a přesně mířené připomínky při korepetici se vždy těším.  =0)

Všem přeji krásný podzim, který jsem se vám rozhodla zpestřit pro stále rostoucí zájem i „sladkými melodiemi“, vůněmi a chutěmi.. Obnovila jsem svou cukrářskou živnost pro příležitostné pečení. Brzy se dozvíte podrobnosti na FB cukrářském profilu.

                


10.4.2016

Velice děkuji všem, kteří se mnou na koncertě v Roztokách u Prahy sdíleli radost z hudby. Příjemné publikum v příjemném prostředí Historického sálu zámečku, nádherný, slunečný den...

Na klavír mne doprovodila Alexandra Borodulina, což nemohu opomenout doplnit, neboť její účinkování nebylo původně v plánu a nebyla tudíž ani uvedená na plakátcích. Spolupráce s Alexandrou mne neustále obohacuje. Moc děkuji za podporu.


24.2.2016KONCERT

Srdečně Vás zveme na koncert "Česká klasika" na zámečku v Roztokách u Prahy, který se uskuteční 3.4. od 18 hod. Aranže pro smyčcový kvartet vytvořil Tomáš Janoška.

Ariana a AMO LA MUSICA

www.amolamusicaquartet.cz

 

náhled: KONCERT

23.12.2015

Upřímně děkuji všem, kteří se mnou v roce 2015 sdíleli vášeň k umění a posunuli mne opět o kousek dál..

Přeji Vám požehnané, láskou a krásnou hudbou naplněné Vánoce a v roce 2016 též co nejvíce obohacujících (nejen) hudebních setkání. Ať Vás na životních cestách provází světlo. Ariana


30.11.2015

Úspěšné vytvoření nahrávky písně AVE MARIA (Ch. C. Saint-Saëns) v nahrávacím studiu na HAMU v Praze. Bylo mi potěšením píseň nahrát společně s pány Alešem Kaspříkem (cello), Leošem Čepickým (housle) a Jakubem Čepickým (viola) z Wihanova kvarteta a s hobojistou, panem Vojtěchem Pospíšilem. Aranž Tomáše Janošky vyzní opravdu příjemně. Píseň bude zveřejněna před vánočními svátky. Velký dík za skvělou spolupráci si zaslouží zvukový mistr Ondřej Urban.


11.11.2015

Zahájení pěveckých konzultací s paní Pavlou Zumrovou, pěvkyní a zakladatelkou Hudební akademie Praha.  Jsem velmi potěšena, že někoho zajímá vývoj mého hlasu a má zájem se mnou pracovat. Pěvecké konzultace s paní Zumrovou jsou pro mne velmi obohacující, vážím si toho, že mi někdo tak vytížený, věnuje svůj čas.


17.10.2015

Od začátku září pracuji s výbornou klavíristkou a korepetitorkou na svém repertoáru. Dlouho jsem hledala někoho spolehlivého a svědomitého.. Alexandra Pospisil - Borodulina si zaslouží můj obdiv a velký dík, neboť se vždy snaží pomoci a přitom sama na sobě stále pracuje a hudbou je prodchnutá.

        Alexandru mi doporučila paní Alena Nachtigalová (www.nachtigallartists.cz), stejně jako smyčcový kvartet, který je pro jeden můj projekt nezbytný.. Zatím proběhla první krátká zkouška na HAMU a chystáme natáčení mé „předvánoční“ písně na počest 180. výročí narození francouzského skladatele Charlese Camilla Saint-Saënse. Jsem moc ráda, že se připojil i hobojista, pan Vojtěch Pospíšil a bude tak možné na chystanou píseň využít aranžmá Tomáše Janošky.

        Pokud se s kvartetem dohodneme na další spolupráci, vše s jejich svolením uvedu zde, na svých webových stránkách. Původní záměr, spolupracovat s Ančerlovým kvartetem, na což jsem se mimochodem moc  těšila, nakonec nevyšel, zřejmě jsou velmi zaneprázdněni..


1.9.2015

Celé léto jsem věnovala intenzivnímu kurzu cvičení TAO technik (nejen dechu) a Čchi-kungu pod odborným vedením lektorky TAO centra v Praze. Poznatky a zkušenosti z tohoto cvičení jsem poté zúročila na cvičení pěveckém, obojí jsem se snažila propojit a zaznamenávám velký přínos v mnohem lepší koncentraci a uvolněnosti těla, plynulého dechu.. Tato cvičení rozvíjím a budu na nich určitě pracovat  i nadále.


20.4.2015

Začátek spolupráce s Ančerlovým kvartetem. Nastudování repertoáru umělých písní, na které vytvořil aranže student Pražské konzervatoře Tomáš Janoška. Příprava videoklipu na píseň "Zda není snem?" z cyklu POHÁDKA SRDCE (Vítězslav Novák). V repertoáru umělých písní jsou hlavně díla českých skladatelů, ale připravujeme i píseň "Der Engel" (R. Wagner), na kterou též vytvořil T. Janoška působivou aranž. Tentokrát přidal ke smyčcovému kvartetu hoboj a flétnu. Spolupráci přislíbila hobojistka Jana Kopicová. Zájem a přístup všech mladých hudebníků a studentů HAMU i Pražské konzervatoře velmi oceňuji. Všem děkuji.


14.4.2015

Od začátku roku 2015 pracuji s kolegy na přípravě nového repertoáru: lidové písně, belcantové árie italských mistrů, árie z oper a umělé písně.  Můj velký dík zasluhuje cembalista Filip Dvořák za přínosné korepetice a pomoc při výběru repertoáru belcantových árií.

Student skladatelského oddělení na Pražské konzervatoři - Tomáš Janoška - na mé přání vytvořil krásné aranže pro smyčcový kvartet na umělé písně Vítězslava Nováka, Antonína Dvořáka a Richarda Wagnera, dále na vybrané lidové písně Leoše Janáčka a na árii Rosiny - Una voce poco fa -  z opery Lazebník sevillský (G. Rossini). Speciálně děkuji panu profesorovi Eduardu Doušovi za pomoc a podporu při tomto projektu.

Velmi si vážím pomoci a podpory paní Feng-Yün Song, zpěvačky a hlasové pedagožky, která mne přivedla k technikám hlasu a dechu vycházejících ze cvičení Čchi-kungu a Tchai-ťi.


21.2.2015

proběhlo Vítání čínského Nového roku se Zhong Yuan Qigong ČR. Zde jsem byla jako host, mluvila jsem o propojení Čchi-kungu a správného dýchání při zpěvu. Zpívala jsem lidové písně za doprovodu akustické kytary Jindry Vobořila a belcantovou árii  - Vieni, al prato (F. Masini) a árii Azuceny - Stride la vampa! - z opery Trubadúr (G. Verdi) jako ukázku práce s hlasem, to již bez doprovodu.

náhled: