31.12.2021PF 2022

náhled: PF 2022

23.12.2021

náhled:

10.10.2021WORKSHOP - Naše tělo je hudební nástroj. Vyladíme jej s pomocí našeho BOŽSKÉHO HLASU a ČCHI-KUNGU

WORKSHOP           31.10. 2021    10-17 hod. 

Pro ZDRAVÍ, pro LÁSKU a SVĚTLO v nás probudíme svůj BOŽSKÝ HLAS

Aktivační vědomá energetická práce skrze náš vlastní Božský potenciál

 

Srdečně vás zvu, milí přátelé na můj workshop, kde budeme ladit sami sebe. Jde o naše Zdraví, o Lásku, o Světlo v nás. Jde o náš VNITŘNÍ KLID A MÍR, jež přirozeně předáváme poté všem bytostem.

Naše tělo je hudební nástroj. Pojďme jej společně naladit skrze TAOISTICKÝ ČCHI-KUNG, skrze jednoduchý rytmický pohyb, skrze zvuky, které jsou nám příjemné, skrze náš BOŽSKÝ HLAS.

Budeme vědomě cvičit, hrát si, meditovat, kreslit a zpívat. Vytvoříme si pro naši skupinu originální a jedinečné hudební těleso.

Žádná setkání nejsou náhodná, proto je vždy krásné sledovat, jak se na seminářích a workshopech scházíme, propojujeme, podporujeme se v práci na sobě, svítíme si na cestu. Je nádherné předávat si zkušenosti s dalšími lidmi, posouvat se dále ke své síle a Božské podstatě. Každý v sobě neseme neskutečné poklady. A mně je potěšením se něco více naučit od všech, kdo za mnou na workshop přijdou a tyto poklady objevovat. Děkuji vám všem.

_________________________________________

Co s sebou:

Pohodlné oblečení, blok, propisku, tužku, gumu, pastelky. Dále libovolný malý předmět - nástroj, jehož zvuk s vámi ladí (zvonečky, rolničky, křišťálová miska, sklenky, rytmická dřívka, bubínek, dřevěná píšťalka, flétnička, chrastítka - shaker, maracas… apod.) Nemusíte nic kupovat. Mohou to být i dvě lžíce nebo sklenky. Jen aby zvuk byl s vámi v souladu.

Můžete si s sebou vzít i oblíbený krystal a přidat si jej do oltáře při ladění v kruhu. Malý oltář bude v barvě AMETYSTOVÉ - Nanebevzatý Mistr Saint Germain - Mistr 7. paprsku (fialový) - svoboda, přeměna. Pomůže nám při naší jemné práci s hlasem a případných blokádách. 

Obutí: ideálně obuv na Čchi-kung, tedy též podobná, jako se používá na Tchai-ťi, Kung-fu. Možno i baletní piškoty s koženou podrážkou nebo barefoot. Jde o to, abychom cítili kontakt s podložkou.   

______________________________________

Kde: ADARAYA - Institut pro krásu a zdraví, Opletalova 27, PRAHA 1

(cca 10 min. od stanice metra Muzeum), 3. patro

 

Cena semináře: 2.300,- Kč / 1 osoba

 

Rezervace:

O rezervaci vás poprosím na e-mail: info@bozskyhlas.cz

Rezervaci obratem potvrdím a zašlu pokyny k platbě.

Kapacita míst je kvůli prostoru omezena.

 

Těším se na společnou práci s vámi.

Ze srdce Ariana Marie

 

 

náhled: WORKSHOP - Naše tělo je hudební nástroj. Vyladíme jej s pomocí našeho BOŽSKÉHO HLASU a ČCHI-KUNGU

10.10.2021KONCERT - hostování se skupinou NÁMĚSÍČNÝ PIEROT

????????????????????????????
 
Milí přátelé - POZVÁNÍ
 
Srdečně děkuji talentovaným mladíkům ze skupiny NÁMĚSÍČNÝ PIEROT ???? že mě přizvali jako hosta na svůj koncert - 26.10. 2021 od 20 hod.
???????????? Skupina NÁMĚSÍČNÝ PIEROT z Hradce Králové je „Holt, zřejmě slušnej oddíl.“ Jak by řekl můj oblíbený herec František Peterka ve filmu - Jáchyme, hoď ho do stroje. ????
???????????????? Pro mě je důležité, že hudba je pro ně srdeční záležitost jako pro mě. Také je celkem obdivuhodné, že dodržují společné zkoušení. ???? Nevím, kde na to berou čas... ????
???????????? A velmi si cením toho, že nazkoušeli i moje a manželovy (Jindra Vobořil) autorské skladby. Na koncert se opět moc těším.
Chlapci, děkuji. ????????????
Děkuji všem. ????
Těším se na všechny, se kterými se v Hradci Králové uvidíme. ????
Srdečně Ariana Marie
náhled: KONCERT - hostování se skupinou NÁMĚSÍČNÝ PIEROT

26.8.2021NEJEN HLASOVÉ TERAPIE

Milí přátelé hudební i nehudební, heart od měsíce srpna 2021 mám pro vás nové nadstavbové terapie. Zároveň od září opět nabízím PĚVECKÉ LEKCE i HLASOVÉ TERAPIE. Podrobnější informace o mé práci najdete na: www.bozskyhlas.cz

Abych vám mohla nabídnout KVALITNĚJŠÍ SLUŽBY také coby KOUČKA a TERAPEUTKA, nejen v kombinaci s prací s hlasem, absolvovala jsem od letošního jara DVA NADSTAVBOVÉ KURZY.

METAFYZICKÁ ANATOMIE  (MAT – podle Evette Rose) – soubor technik, které pomohou uvolnit bloky, traumata, či vyléčit bolesti. MAT pracuje na úrovni mentální, fyzické, emoční i duchovní.

MIND ART CONCEPT - i zde jde o soubor pečlivě vybraných technik (Koučovací kompetence + Kvantové terapie + Kvantové opravy + Funkční princip + Yuen Method + Čchi-kung)

Cíleně jsem tedy zvolila kurzy a dovednosti, které jsem si sama vyzkoušela. Ani v nejmenším nepochybuji o účinnosti těchto metod. Jaký je princip? Uvolnění, rozpouštění bloků i emocí, o kterých už možná ani nevíte. Společně je najdeme a rozpustíme. Získáte prostor pro nové, kvalitnější a vědomé bytí. Opět budete plní energie a sami si začnete tvořit vlastní realitu.

Mohu vám tedy pomoci odstranit bloky či jakékoliv potíže, kvůli kterým cítíte, že se nemůžete pohnout z místa. Překážky si klademe jen my sami.

Mějte svůj život ve svých rukách.

Terapie vyjde časově na 1,5 - 2 hodiny, podle potřeby klienta. Určitě neodejdeme od otevřeného tématu. Jen pro měsíc srpen a září za cenu 800,- Kč.

Neváhejte se na mě obrátit:

e-mail: info@bozskyhlas.cz

Profil na FB - Ariana Marie (v messengeru odepíši tentýž den)

S láskou Ariana Marie

náhled: NEJEN HLASOVÉ TERAPIE

20.12.2020LÁSKYPLNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

Vážení a milí, nejen hudební přátelé, zdravím vás v této nelehké době.

Vždy se na všem snažím hledat to pozitivní. Našla jsem to i nyní. To co umíte, vám nikdo nevezme. Hudba mě držela nad vodou i v dobách, kdy jsem „neměla na chleba“.  Každá tvůrčí činnost je povznášející, i když je doba těžká a vnímáme nějaká omezení. I já jsem se těšila na koncertování, když jsem s chutí celé léto zkoušela nový repertoár.  Ale přece nebudeme podléhat negativním emocím a beznaději. To by nás jen odvádělo od mnohem důležitějších věcí. O to více se teď můžeme zaměřit na sebe, přehodnotit dosavadní způsob života. Zamyslet se, co od života chceme, jak bychom chtěli žít a co má tu pravou hodnotu pro člověka. Z každé situace je východisko, protože všechno je v pohybu a každá situace má také svůj vývoj.  Těším se, až se opět budeme vídat na hudebních akcích. Uvidíte, že budete nabití tvůrčí energií víc než dřív.

Pro inspiraci a povzbuzení vám představuji své nové webové stránky zaměřené na náš léčivý hlas: www.bozskyhlas.cz

Myšlenky na Světlo a lásku jsou naše podpora a ochrana. Myslete na to v této sváteční době, pěstujte si v sobě bezpodmínečnou lásku. Ve vašem těle to spustí uzdravující procesy pro tělo, duši i mysl.

Požehnané Vánoce a rok 2021 plný nadějí a pozitivních změn přeji všem, celé planetě Zemi, která se myslím také roku Vodnáře nemůže dočkat. Čekejte zázraky, protože vy sami jste zázraků schopni.

Ze srdce Ariana Marie

náhled: LÁSKYPLNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

1.1.2020PF 2020

náhled: PF 2020

31.12.2018PF 2019

Ať je pro všechny rok 2019 plný nových sil, nadějí, pozitivní energie a lásky. Přeji hodně úspěchů osobních i pracovních, nejen v hudbě. Ale hudba je lék. heart Srdečně zdravím a děkuji za přízeň. Ariana Marie 

náhled: PF 2019

26.12.2017PF 2018

Všem přeji hezké sváteční dny a připojuji své hudební PF 2018 - společnou píseň s kytaristou Jaroslavem Novákem. Jde o pracovní nahrávku, ale snad potěší i vás. wink Přeji hodně úspěchů, lásky, krásné energie a radosti do roku 2018 !

https://www.youtube.com/watch?v=sFGwTrmUQ24l

    Srdečně zdraví Ariana Marie Tomsová
 

 

náhled: PF 2018

23.12.2017

Ze srdce přeji všem příjemné prožití kouzla Vánoc, klidu, lásky a společných chvil s vašimi nejbližšími. Ariana Marie  

náhled:

26.11.2017

Podzim byl pro mne hudebně aktivní, i když jsem se nečekaně musela obejít bez skvělé korepetitorky Aleksandry, která je v zahraničí. Přínosné pro mne bylo i dnešní pořízení videonahrávky - pracovního snímku, při příležitosti secvičování nového repertoáru. Video bude do konce roku zveřejněno.


27.7.2017

Léto mne vždy nějak inspiruje a nabádá ke zpívání. Hodiny zpěvu a korepetice sice nejsou tak časté, ale věnuji se praktickým cvičením téměř každý den. Je vhodná doba k učení se textů árií a písní zpaměti. smiley Dbám stále na celkovou harmonii těla a ducha, je to pro klasický zpěv velmi důležité, takže praktikuji dechová cvičení, k čemuž mi pomáhá Taoistický Čchi-kung a meditace. I vám všem přeji krásné, harmonické léto. angel


25.4.2017

Od začátku letošního roku se stále věnuji převážně hudbě, i když hudební zážitky občas prokládám pečením koláčů, ale spíše jen pro radost a pro přátele. Co se hudby a zpěvu týče, je to pro mne každodenní práce a i nadále pracuji na odborných korepeticích s Aleksandrou. Pěvecké konzultace mne moc baví, neboť opět pracuji s paní Martinou Bauerovou, která mi předávala své zkušenosti už na Mezinárodní konzervatoři v Praze před šesti lety a také pracuji nově se skvělou sopranistkou Yukiko Kinjo, se kterou jsme si též „padly do noty.“  wink

Přidávám hudební ukázku z korepetice ze zkušebny Národního divadla v Praze, kterou natočil Martin J. Polák. Všem moc děkuji za podporu a za „umělecké souznění.“

https://www.youtube.com/watch?v=ClOk75g58nc             


31.12.2016PF 2017

Děkuji všem, kteří mne v tomto roce obohatili svými poznatky a zkušenostmi nejen v hudbě, ale i v životě. Těším se na další setkávání, na nové úkoly, nové výzvy, příležitosti... I vám přeji úspěšný rok, ať máte co nejvíce důvodů k radosti, těšte se ze svých, byť zdánlivě sebemenších osobních vítězství. Srdečně Ariana

náhled: PF 2017

24.12.2016

POŽEHNANÉ, KLIDNÉ A RADOSTNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY plné krásné hudby a milých setkání všem ze srdce přeje Ariana

https://www.youtube.com/watch?v=FF2JveQqVFM&feature=share

Nakonec se na poslední chvíli ještě podařilo natočit můj vánoční klípek jako přání pro vás, snad potěší. Velice děkuji všem, kteří mi vyšli vstříc a sdílí se mnou mé hudební aktivity. Je to pro mne důležité a moc si toho vážím. smiley  Děkuji za přízeň.


29.11.2016

V měsíci říjnu a listopadu jsem se věnovala zpěvu i cukrářskému řemeslu současně. Celkem se mi vše podařilo propojit, včetně hodin zpěvu. Jen korepetic bylo málo, protože má skvělá kamarádka a korepetitorka Aleksandra byla se Státní operou na dlouhém zájezdě v Japonsku. V té době také Tomáš Janoška vytvořil další krásnou, vkusnou aranž na mou vánoční píseň, ale bylo velmi málo času na přípravu, takže zůstalo u jedné zkušební nahrávky. Věřím, že tuto skladbu uvedeme s kvartetem na některém koncertě v příštím roce.


4.10.2016

Celé léto jsem se věnovala hlavně italštině. Je to krásný a potřebný jazyk ke zpívání operních árií. Cítím z něj jakousi svobodu, volnost pohybu.. Ve studiu pokračuji i nadále a moc děkuji za perfektní odborné vedení svému pedagogovi Filipovi Timingeriu. Miluje italský jazyk asi jako paní doktorka Marie Kronbergerová, jejíž práce si velmi vážím a vůbec jí samotné jako „krásného“ člověka. Nesmírně mne pomohla s překlady a správnou výslovností staroitalských textů.

Dále samozřejmě pokračuji s pedagožkou paní Pavlou Zumrovou, která na každé hodině zpěvu potěší mou duši plným probuzením hlasu a životním optimismem. Velmi důležitá je pro mne i denní práce s TAO technikami (nejen dechu) pro klid mysli a soustředění se. Zde děkuji za dlouhodobé odborné vedení a podporu paní Tatianě Filippové, zakladatelce TAO centra v Praze. Paní Tatiana je instruktorkou mezinárodního TAO systému Mistra Mantaka Chia.

V neposlední řadě můj velký dík patří Alexandře. Spolupracujeme spolu již rok. Alexandra Borodulina je takové „ztělesnění hudby“ a na její přísné a přesně mířené připomínky při korepetici se vždy těším.  =0)

Všem přeji krásný podzim, který jsem se vám rozhodla zpestřit pro stále rostoucí zájem i „sladkými melodiemi“, vůněmi a chutěmi.. Obnovila jsem svou cukrářskou živnost pro příležitostné pečení. Brzy se dozvíte podrobnosti na FB cukrářském profilu.

                


10.4.2016

Velice děkuji všem, kteří se mnou na koncertě v Roztokách u Prahy sdíleli radost z hudby. Příjemné publikum v příjemném prostředí Historického sálu zámečku, nádherný, slunečný den...

Na klavír mne doprovodila Alexandra Borodulina, což nemohu opomenout doplnit, neboť její účinkování nebylo původně v plánu a nebyla tudíž ani uvedená na plakátcích. Spolupráce s Alexandrou mne neustále obohacuje. Moc děkuji za podporu.


24.2.2016KONCERT

Srdečně Vás zveme na koncert "Česká klasika" na zámečku v Roztokách u Prahy, který se uskuteční 3.4. od 18 hod. Aranže pro smyčcový kvartet vytvořil Tomáš Janoška.

Ariana a AMO LA MUSICA

www.amolamusicaquartet.cz

 

náhled: KONCERT

23.12.2015

Upřímně děkuji všem, kteří se mnou v roce 2015 sdíleli vášeň k umění a posunuli mne opět o kousek dál..

Přeji Vám požehnané, láskou a krásnou hudbou naplněné Vánoce a v roce 2016 též co nejvíce obohacujících (nejen) hudebních setkání. Ať Vás na životních cestách provází světlo. Ariana


30.11.2015

Úspěšné vytvoření nahrávky písně AVE MARIA (Ch. C. Saint-Saëns) v nahrávacím studiu na HAMU v Praze. Bylo mi potěšením píseň nahrát společně s pány Alešem Kaspříkem (cello), Leošem Čepickým (housle) a Jakubem Čepickým (viola) z Wihanova kvarteta a s hobojistou, panem Vojtěchem Pospíšilem. Aranž Tomáše Janošky vyzní opravdu příjemně. Píseň bude zveřejněna před vánočními svátky. Velký dík za skvělou spolupráci si zaslouží zvukový mistr Ondřej Urban.


11.11.2015

Zahájení pěveckých konzultací s paní Pavlou Zumrovou, pěvkyní a zakladatelkou Hudební akademie Praha.  Jsem velmi potěšena, že někoho zajímá vývoj mého hlasu a má zájem se mnou pracovat. Pěvecké konzultace s paní Zumrovou jsou pro mne velmi obohacující, vážím si toho, že mi někdo tak vytížený, věnuje svůj čas.


17.10.2015

Od začátku září pracuji s výbornou klavíristkou a korepetitorkou na svém repertoáru. Dlouho jsem hledala někoho spolehlivého a svědomitého.. Alexandra Pospisil - Borodulina si zaslouží můj obdiv a velký dík, neboť se vždy snaží pomoci a přitom sama na sobě stále pracuje a hudbou je prodchnutá.

        Alexandru mi doporučila paní Alena Nachtigalová (www.nachtigallartists.cz), stejně jako smyčcový kvartet, který je pro jeden můj projekt nezbytný.. Zatím proběhla první krátká zkouška na HAMU a chystáme natáčení mé „předvánoční“ písně na počest 180. výročí narození francouzského skladatele Charlese Camilla Saint-Saënse. Jsem moc ráda, že se připojil i hobojista, pan Vojtěch Pospíšil a bude tak možné na chystanou píseň využít aranžmá Tomáše Janošky.

        Pokud se s kvartetem dohodneme na další spolupráci, vše s jejich svolením uvedu zde, na svých webových stránkách. Původní záměr, spolupracovat s Ančerlovým kvartetem, na což jsem se mimochodem moc  těšila, nakonec nevyšel, zřejmě jsou velmi zaneprázdněni..


1.9.2015

Celé léto jsem věnovala intenzivnímu kurzu cvičení TAO technik (nejen dechu) a Čchi-kungu pod odborným vedením lektorky TAO centra v Praze. Poznatky a zkušenosti z tohoto cvičení jsem poté zúročila na cvičení pěveckém, obojí jsem se snažila propojit a zaznamenávám velký přínos v mnohem lepší koncentraci a uvolněnosti těla, plynulého dechu.. Tato cvičení rozvíjím a budu na nich určitě pracovat  i nadále.


20.4.2015

Začátek spolupráce s Ančerlovým kvartetem. Nastudování repertoáru umělých písní, na které vytvořil aranže student Pražské konzervatoře Tomáš Janoška. Příprava videoklipu na píseň "Zda není snem?" z cyklu POHÁDKA SRDCE (Vítězslav Novák). V repertoáru umělých písní jsou hlavně díla českých skladatelů, ale připravujeme i píseň "Der Engel" (R. Wagner), na kterou též vytvořil T. Janoška působivou aranž. Tentokrát přidal ke smyčcovému kvartetu hoboj a flétnu. Spolupráci přislíbila hobojistka Jana Kopicová. Zájem a přístup všech mladých hudebníků a studentů HAMU i Pražské konzervatoře velmi oceňuji. Všem děkuji.


14.4.2015

Od začátku roku 2015 pracuji s kolegy na přípravě nového repertoáru: lidové písně, belcantové árie italských mistrů, árie z oper a umělé písně.  Můj velký dík zasluhuje cembalista Filip Dvořák za přínosné korepetice a pomoc při výběru repertoáru belcantových árií.

Student skladatelského oddělení na Pražské konzervatoři - Tomáš Janoška - na mé přání vytvořil krásné aranže pro smyčcový kvartet na umělé písně Vítězslava Nováka, Antonína Dvořáka a Richarda Wagnera, dále na vybrané lidové písně Leoše Janáčka a na árii Rosiny - Una voce poco fa -  z opery Lazebník sevillský (G. Rossini). Speciálně děkuji panu profesorovi Eduardu Doušovi za pomoc a podporu při tomto projektu.

Velmi si vážím pomoci a podpory paní Feng-Yün Song, zpěvačky a hlasové pedagožky, která mne přivedla k technikám hlasu a dechu vycházejících ze cvičení Čchi-kungu a Tchai-ťi.


21.2.2015

proběhlo Vítání čínského Nového roku se Zhong Yuan Qigong ČR. Zde jsem byla jako host, mluvila jsem o propojení Čchi-kungu a správného dýchání při zpěvu. Zpívala jsem lidové písně za doprovodu akustické kytary Jindry Vobořila a belcantovou árii  - Vieni, al prato (F. Masini) a árii Azuceny - Stride la vampa! - z opery Trubadúr (G. Verdi) jako ukázku práce s hlasem, to již bez doprovodu.

náhled: